Futboll: Barcelona kompleton ekipin dhe konfirmon numrat e futbollistëve për sezonin 2022/23

Në merkaton e verës ekipi i Barcelonës ishte njëra nga skuadrat më aktive, duke  sjell në radhët e veta emra të njohur të futbollit sJules Kounde, Robert Lewandowski, Franc Kessie, Raphinha e të tjerë.

Dy transferimet e fundit të katalunasve ishin mbrojtësit anësorë Hector Bellerin nga arsenali  e Marcos Alonso nga Chelsea.

Mësohet se gjiganti katalunas i ka regjistruar të gjithë futbollistët dhe ka zbuluar edhe numrat në fanella që do të bartin ata.

Ndryshime nuk ka nga edicioni i kaluar, përveç që janë bërë të ditur numrat e transferimeve të reja.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share