Formula1: Makina e pilotit të Ferrarit mbulohet nga flakët

Formula 1 po zhvillon Çmimin e Madh të Austrisë, e cila shkoi mjaft mirë për Ferrarin, duke dominuar pjesën më të madhe të saj.

Por në xhiron e 57, piloti spanjoll i Ferarit, Karlos sainz, pati disa probleme në makinën e tij, gjë që bëri të dilte nga pista.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Më pas makina e spanjollit filloi të merrte flakë, me pilotin që arriti të dilte në kohë dhe me ndihmën e komisarëve të pistës.

Sainz ishte shumë pranë për të parakaluar Vershtapen për të udhëhequr të sigurt me Leklerk në dy vendet e para, por kjo ngjarje duket se i prishi festën e parakohshme të “Kokkuqes”.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share