Euro 2024/ Sulejmani: Spanja e meritoi fitoren ndaj Francës

Trajneri i futbolli Qani Sulejmani i ftuar në emisioni Euro Klan tha se në ndeshjen e sotme Spanja e përmbysi Francën me rezultatin 2-1. Ai

Ai shtoi se fillimisht Franca ishte ajo që kontrollonte lojën, por Spanja mori iniciativën dhe shënoi një gol të bukur nga Jamal. Pavarësisht një shanse jo të suksesshëm të Francës, Spanja mori fitoren.

“Ishte një ndeshje që e prisnim të gjithë, fillim e lojës e pati nën kontroll Franca, por pastaj pjesën tjetër e morri Spanja nga mesi i fushës ajo dominonte që nga minuta e 15 deri në përfundim të pjesës së parë, ku jo vetëm që barazaoi por edhe shënoi një gol të bukur nga Jamal dhe shkoi në avantazh me rezultatin 2-1. Kjo tregon që Spanja sot tregoi diçka më tepër, ku nuk la që të rrezikonte.
Franca pati një shancë nga minuta e 85, por pa fat nuk shënoi, edhe pe Spanja pothuajse ja la dominimin nga fundi sërish në mbrojtje avancoi dhe unë mendoj se e meritoi fitore që të shkojë në finale”, tha Sulejmani./tvklan.mk/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share