Erald Çinari largohet nga skuadra e Shkëndijës!

Futbollisti shkodran sulmuesi Erald Çinari, nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në të ardhmen.  Nga  klubi I  ftbollit Shkëndija   zyrtrisht kanë njoftuar për përfundimin e  bashkëpunimit  me futbollistin Erald Çinari, pas një periudhe një vit e gjysmë. Kontrata e Eraldit përfundoi dhe me marrëveshje të dyanshme është vendosur që ajo të mos vazhdohet.

KF Shkëndija falënderon sinqerisht Erald Çinarin për kontributin e tij të madh gjatë kohës së kaluar me ekipin tonë. Kontributi i tij në fushë dhe jashtë saj ka qenë i çmuar për rezultatet e arritura dhe për atmosferën pozitive brenda klubit.

Edhe pse nuk ka të dhëna se ku ai do të vazhdon karrierrën nga mediumet  shqiptare thuhet se  ai do t% kthehet te klubi i futbollit Vllaznia në Shkodër. Kujtojmë ditë më pare nga ekipi kuqezi  u largua   mbrojtësi Bashkim Velija, ndërsa ka ardhur  futbollisti i KF Bylisi  nga  kampionati shqiptar  Aleksandar Trumçi.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share