Elon Musk viziton Papa Françeskun në Vatikan me katër fëmijët e tij

Elon Musk ka thyer heshtjen nëntëditore në Twitter për të ndarë një vizitë të befasishme tek Papa Françesku me katër nga shtatë fëmijët e tij, madje bëri edhe shaka për kostumin e tij të papërshtatshëm.

“I nderuar ta takoj Papa Françeskun dje”, ka shkruar Musk në Twitter të premten në mbrëmje. Ai i kishte me vete katër fëmijët adoleshentë për takimin në Vatikan të Romës.

Adoleshenti i tij i pestë, i njohur më parë si Xavier, njoftoi muajin e kaluar se ajo tani është një grua transgjinore e quajtur Vivian Jenna Wilson dhe se nuk dëshiron të lidhet më me babanë e saj miliarder.

Musk pranoi gjithashtu se veshja e zezë e qepur që ai kishte veshur nuk i përshtatej rastit, duke iu përgjigjur një përdoruesi të Twitter-it i cili u tall me të duke u përgjigjur: “Kostumi im është tragjik”.

Musk ka treguar se është ateist, kështu që është e paqartë pse vendosi të takonte Papën dhe çfarë diskutuan ata.

Me të gjatë udhëtimit ishin Griffin, 18 vjeç, i cili është vëllai binjak i Vivian-it, si dhe trenjakët e tij 16-vjeçarë: Damian, Kai dhe Saxon, transmeton Klankosova.tv.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share