Eder Militao përkrah Vinicius Jr për Topin e Artë pas rikthimit nga dëmtimi

Soccer Football – LaLiga – Elche v Real Madrid – Estadio Manuel Martinez Valero, Elche, Spain – October 30, 2021 Real Madrid’s Vinicius Junior celebrates scoring their second goal with Eder Militao REUTERS/Pablo Morano

Pas një periudhe të gjatë jashtë fushës për shkak të një dëmtimi të rëndë në ligamentin kryqëzor, mbrojtësi i Real Madridit, Eder Militao, është rikthyer në aksion dhe ka dhënë mendimin e tij për çmimin prestigjioz Topin e Artë. Në një intervistë të fundit, Militao ka shprehur mbështetjen e tij për bashkëlojtarin Vinicius Jr, duke e cilësuar atë si lojtarin më të përshtatshëm për të fituar këtë çmim të lartë individual.

Militao, i cili ka qenë dëshmitar i formës së shkëlqyer të Vinicius Jr dhe Jude Bellingham gjatë sezonit 2023/24, ku të dy kanë shënuar nga 23 gola dhe kanë ndihmuar në suksesin e klubit në La Liga dhe në arritjen e finales së Ligës së Kampionëve, ka zgjedhur Viniciusin si favoritin e tij. Ai theksoi se nëse Viniciusi vazhdon me performancën e tij të jashtëzakonshme, nuk do të vonojë shumë për të fituar Topin e Artë1.

Ndërkohë, skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti po përgatitet për ndeshjen e tyre të parafundit të ligës kundër Villarrealit, një takim që pritet të jetë një sfidë e fortë për Los Blancos në përpjekjet e tyre për të mbyllur sezonin me sukses.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share