DPHM paralajmëron: Së shpejti temperatura nën zero në Maqedoninë e Veriut

Në dy ditët e ardhshme moti do të jetë i qëndrueshëm me paraqitje të mjegullës së mëngjesit nëpër lugina dhe me temperatura të ulëta minimale, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të mesme.

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM) paralajmëroi se nga mesi i javës do të ketë vranësira të rritura me shi të përkohshëm lokal. Temperaturat e mëngjesit kudo do të jenë nën zero, ndërsa ato të ditës nuk do të ndryshojnë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share