Doktor Ilir Hasani: Disa operacione zgjasin deri në 13 orë

Në emisionin Pit Stop në Klan Maqedoni, doktori Ilir Hasani ka thënë se në rastet kur ka pasur komplikime të mëdha operacioni ka zgjatur deri 13 orë, përcjellë Klan M.

“Shum shpesh ndodhë që të kem më shumë operacione se një në ditë, por kohën e fundit meqë jam koncentruar në operacione më të komplikuara dhe më komplekse të cilat zgjasin shumë më shumë se operacionet e thjeshta. Ka raste kur një operacion zgjat shumë gjatë dhe mund të kem shum operacione brenda një dite” – tha Ilir Hasani.

Ai mes tjerash tha se ka pasur rast kur 12 deri në 13 orë kanë qëndruar në sallë të operacionit duke u marë vetëm me një rast. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share