Distria Krasniqi i sjell Kosovës medaljen e artë nga Lojërat Mesdhetare

Distria Krasniqi i ka sjell Kosovës medaljen e parë, dhe atë të artë nga Lojërat Mesdhetare Oran 2022.
Xhudistja mundi në finale kroaten, Ana Viktorija, Puljiz.

Krasniqi e kishte kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të dytë, respektivisht në çerekfinale, me Ippon, e eliminoi xhudisten nga Qiproja, Sofia Asvesta

Lexo gjithashtu
Total
0
Share