Demiri: Ne jemi zjarrfikës vullnetarë, ku ka nevojë jemi aty

Në emisionin Klan Debat, Artan Demiri nga njësiti Zjarrfikësve Cair tha se ata funksionojnë si shoqatë vullnetare.

”Shoqata vullnetare zjarrfikëse ”Bajram Miftari” jemi mbi 300 pjestar të regjistruar, 175 antar janë të paisur me certifikata për zjarrfikës vullnetarë në rast nevoje. Prej 10 deri në 15 i kemi aktivë çdoherë, ne jemi zjarrfikës vullnetarë ku kemi asistuar në shumë vende, në Tetovë rasti fundit, në Hasanbeg, Llaskarcë dhe shum vende tjera ku ka qenë nevoja, ne ju dalim ndihmë gjithmonë dhe jemi si forcë shtesë ” – deklaroi Artan Demiri. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share