Dedinec: Para disa vitesh pazari ishte aq i ulët saqë asnjë investim nuk paguhej

Në emisionin Klan Debat, Aleksandar Dedinec tha se pazari ishte aq i ulët disa vite më parë saqë nuk paguhej asnjë investim.

‘Pazari për të cilin po flasim tani mund të jetë fajtori se pse nuk janë bërë projekte të shumta në kohën e kaluar, pazari ishte aq i ulët saqë asnjë investim nuk paguhej, nga ana tjetër elitet politike tek ne garonin nëse ndonjëri thotë se ndonjë projekt duhet të bëhej atëher e mirnin çminin e pazarit 30 apo 50 euro në fund e jepnin për 70” – tha Aleksandar Dedinec, bashkëpuntor në akademinë e shkencave dhe arteve. /KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share