Dario Ivanovski nënkampion ballkanik me rekord të ri

Ai në disiplinën 5000 metra shënoi rezultat 13:36:59

Dario Ivanovski anëtar i reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut në edicionin e 75-të jubilar Kampionati Ballkanik i atletikës për senior që mbahet në Krajova të Rumanisë ka vendos rekord të ri shtetëror në disiplinën në 5,000 metra duke u stolisur me medaljen e argjendtë. Ivanovski shënoi rezultatin 13:36,59 pas kroatit Dino Bosnjak, ndërsa i treti doli atleti nga Turqia, Sezgin Atak.

Sa I përket atletëve tjerë Drita Islami në 400 metra me pengesa përfundoi në vendin e nëntë nga 14 pjesëmarrëse, Andreas Trajkovski garoi në disiplinën e kërcimit dhe përfundoi në vendin e 10-të, ndërsa në 100 metra doli i në pozitën e 11-të. Jovan Stojoski në disiplinën 400 metra, u pozicionua i 11-ti dhe Andrijana Pop Arsova doli e 9-ta në disiplinën 3000 metra. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share