Çuli: Chehovi është dashuria ime (Video)

“Ivanovi” është shfaqja e parë e cila do ta hapë Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrove “Moisiu”, në regji të Hervin Çulit, Ii cili, gjithashtu është edhe drejtor i Teatrit Kombëtar të Tiranës dhe thotë që autori Chehov është dashuria e tij dhe ka punuar tre shfaqe të tij.

“Nuk e di a jam chehovian po e dua shumë si autor, kam punuar tre vepra të tij, para gjashtë vitësh kam vënë “Tri motrat” e kjo është vepra e tretë e Chehovit. Është një autor që është pranë shijeve të mia estetike, pranë natyrës time njerëzore, si me thënë, unë jam një cik vetëshkatërrues” thotë regjisori dhe drejtori I Teatrit Kombëtar në Shqipëri, Hervin Çuli në Happy Day. /KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share