Cristiano Ronaldo përgatitet për Euro 2024: Trajneri i Portugalisë zbulon planin

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez, ka prezantuar planin e tij për të integruar yllin e Al-Nassr, Cristiano Ronaldo, në skuadrën kombëtare para Euro 2024. Ronaldo, i njohur për sukseset e tij në Real Madrid dhe Manchester United, ka marrë një javë pushim pas përfundimit të sezonit të Ligës Saudite në Pro.

Martinez ka bërë të ditur se Ronaldo dhe Ruben Nevez i Al-Hilal do të bashkohen me skuadrën e tyre të premten. Megjithatë, ata nuk do të luajnë në miqësoren kundër Kroacisë të nesërmen, por do të përgatiten për ndeshjen e hapjes kundër Republikës Çeke në Euro 2024 në Gjermani.

Ronaldo, i cili po luan turneun e tij të 12-të ndërkombëtar, synon të ndihmojë Portugalinë të arrijë më shumë fitime. Edhe në moshën 39-vjeçare, ai vazhdon të shënojë gola dhe është një faktor kyç për shanset e Portugalisë në këtë turne.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share