Champions: Mësohen 12 ekipet që kanë siguruar kualifikim në fazën tjetër

Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e raundit të pestë në Grupin A,B,C dhe D në Ligën e  kampionëve   dhe me rezultatet e  shënuara  tanimë janë mësuar   12 ekipet  që kanë siguruar kualifikim në  faze e eliminimit.

12 ekipet që kanë siguruar kualifikim në fazën tjetër janë: Napoli, Liverpool, Club Brugge, Porto, Bayern Munich, Inter, Chelsea, Real Madrid, Manchester City, Dortmund, PSG dhe Benfica.

Ndërsa katër ekipe tjera do të mësohen javën e ardhshme, kur do të luhet xhiroja e fundit.

 Rezultatet e raundit të pestë në Grupin A,B,C dhe D

Club Brugge – Porto 0-4

Inter – Viktoria Plzen 4-0

Ajaxi  – Livwerpool  0-3

Atletiko Madrid – Bayern Leverkuzen  2-2

Barcelona – Bayern Munich 0-3

E.Frankfurt– Marsseille 2-1

Napoli – Rënxhers   3-0

Tottenham – Sporting  1-1

 Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share