Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, mund serbin Dusan Krstin (Video)

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka mundur boksierin serb, Dusan Krstin. Seferi fitoi ndeshjen në raundin e gjashtë ku pas disa goditjeve të njëpasnjëshme, serbi nuk mundi ta përballonte dot furinë e shqiptarit.

Ai u dorëzua dhe gjyqtari i dha fund ndeshjes. Në këtë përballje, Nuri Seferi u mbështet nga mijëra shqiptarë të Zvicrës.

Ndeshja u zhvillua në Olten të Zvicrës.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share