Boks: Sefer Seferi mundi çekun Roman Kracik

Pas plot dy viteve abstenimi shkaku i situatës me pandeminë koronavirusit Covid 19, boksieri shqiptar Sefer Seferi në kategorinë Cruiser kthehet triumfalisht duke u shpallë kampion internacional në versionet UBO dhe LBF .

Seferi mbrëmë në Burgdorf të Zvicrës para një numëri të madh të përkrahsëve të tij mundi çekun 51 vjeçar Roman Kracik në raundin e tretë më nokaut teknik.

Për Seferin ishte kjo lufta e 29-të boksin professional ku ka shënuar 25 fitore një barazim dhe tri disftata. /KlanMacedonia/

Boks: Sefer Seferi mundi çekun Roman Kracik

Lexo gjithashtu
Total
0
Share