Boks: Më 20 gusht në Jeddah zhvillohet dueli mes Usyk e Joshua

Është bërë zyrtare data për rimeçin mes Oleksandr Usyk dhe Anthony Joshuas.

Dy boksierët do të përballen për herë të dytë mes vete më 20 gusht të këtij viti.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Joshua do të synojë rikthimin e titujve botërorë të peshave të rënda WBA, IBF dhe WBO, të cilat i kishte humbur pasi ishte mposhtur nga Usyk më 25 shtator të vitit të kaluar.

Ndryshe, rimeçi mes boksierit nga Ukraina dhe atij nga Britania e Madhe do të zhvillohet në Jeddah të Arabisë Saudite.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share