Bilanci i 24 orëve Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik njoftonë se në 24 orët e fundit janë realizuar  1.101 testime për Kovid-19 ndërsa janë diiagnostifikuar 168 raste të reja prej të cilëve 28 janë riinfektime. Gjatë 24 orëve të fundit si të shëruar jan ë regjistruar 90 pacientë ndërsa nuk janë paraqitur raste të humbjes  së jetës si pasojë e Kovid-19

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Nga fillimi i pandemisë e deri tani në vendin tonë janë realizuar 2.079.613testime ku  të infektuar janë  313.708, Të shëruar: 303.73, Të vdekur: 9.322 dhe numri i rasteve aktive në vend shënon 648 Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Ohri dhe Manastiri./KLanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share