Biden paralajmëron Moskën për armët bërthamore

Presidenti amerikan Xho Bajden i jep një paralajmërim të fuqishëm Moskës, të mos përdorë armë të shkatërrimit në masë në Ukrainë. Paralajmërimi i Bajdenit në një intervistë për CBS vjen në një moment, kur rrjedha e luftës në Ukrainë ka ndryshuar me rimarrjen nën kontroll nga ukrainasit të rajonit të Harkivit. Por për presidentin rus Vladimir Putin, Moska nuk e ka me ngut në Ukrainë dhe se objektivi mbetet i njëjtë./KLanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share