Bejta: Nëse ASH-ja hyn në Qeveri, shkrihet në BDI

Nevzat Bejta në emisionin Klan Debat tha se nëse ASH-ja hyn në Qeveri do të shkrihet në BDI. Sipas Bejtës ASH le të forcohet dhe le ta fiton BDI-në me vota dhe jo në këtë mënyrë.

”Aleanca për Shqiptarët le të lufton për të fituar BDI-në, sepse nëse hyn në Qeveri do të shkrihet në BDI. Si bllok opozitar le të forcohen të na fitojnë neve atëher le të hyn në Qeveri por Aleanca nuk ka vota ku do marrin vota. Në demokraci duhet të ketë kundërshtar politik opozitë-pozitë” – tha Nevzat Bejta. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share