Bayern Munich përsërit përpjekjet për transferimin e Joao Palhinha nga Fulham

Bayern Munich ka rinisur bisedimet me Fulham për transferimin e mesfushorit mbrojtës Joao Palhinha, pas një tentative të dështuar në janar. Sipas raportimeve të Florian Plettenberg nga Sky Sports, klubi gjerman ka arritur një marrëveshje verbale me lojtarin, duke ruajtur kushtet e një kontrate që u diskutua për herë të parë verën e kaluar.

Bayern Munich është i vendosur të përforcojë pozicionin e mesfushës mbrojtëse dhe shikon Palhinhan si një shtesë kyçe për skuadrën. Klubi është i gatshëm të ofrojë një shumë prej 40-45 milionë euro për lojtarin 28-vjeçar, i cili pritet të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare deri në vitin 2028.

Ndërkohë, Bayern Munich po përgatitet për një verë të ngjeshur në tregun e transferimeve, me mundësinë e largimit të disa lojtarëve të tjerë, përfshirë Joshua Kimmich, i cili është i kërkuar nga klube të mëdha të Premier League si Arsenal, Manchester City dhe Liverpool. Largimi i Kimmich mund të hapë rrugën për Palhinhan të bëhet pjesë e formacionit të Bayern Munich.

Palhinha, i cili kishte udhëtuar në Mynih me shpresën për të finalizuar transferimin, u detyrua të kthehej pasi marrëveshja nuk u konkretizua në orët e fundit të afatit të transferimeve. Tani, me rinisjen e bisedimeve, Palhinha dhe Bayern Munich shpresojnë që transferimi të përfundojë pa asnjë pengesë të re.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share