Basketboll: Real Madridi kryeson Euroligën me 11 fitore e 1 disfatë

Mbrëmë në Euroligën e basketbollit për meshkuj janë zhvilluar pesë  sfida të xhiros së 12-të të Euroligës së basketbollit. Skuadrat  vendase ishin më të suklseshme në katër ndeshje ndërsa ato mysafire vetëm në një ndeshje në Athinë Olimpiakosi pësoi nga  Real Madridi me rezultatin 71-77. Lojtari më efikas ishte  Xhanan Musa  me  23 oikë, 3 kërcime e 1 asist, ndërsa Mario Hezonja realizoi 18 pikë dhe 10 kërcime. Në cilësinë e vendasit  fitore  kanë shënuar  Bayerni  kundër  Milanos  91-84, Partizani kundër Monakos  89-85, Alba Berlin  kundër Zalgiris Kaunas  me rezultat të ngushtë –64 – 62 dhe Anadolu Efes fitoi sfidën  nga grekëve të Panathinaikos me rezultat 71- 68

Pas 12 xhirove jo komplete tabelën e kryeson Real Madrid  me 11 fitore e  1 humbje, para  Barcelonës që ka 9 fitore 2 humbje dhe një ndeshje më pak

Rezultaet e  mbrëmshme

Bayerni – Milano  91 – 84

Partizani – Monaco  89 – 85

Olympiakosi – Real Madrid  71 – 77

Alba Berlin – Zalgiris Kaunas  –64 – 62

Anadolu Efes – Panathinaikos  71- 68

Sonte  takohen

Lyon-Villeurbanne – Maccabi Tel Aviv

Baskonia – Fenerbahce

Valencia – Crvena zvezda

Virtus Bologna – Barcelona

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share