Basketboll: Real Madrid kryeson Euroleague me pesë fitore, pa asnjë humbje

Gjashtë  fitore të vendasve dhe dy të atyre mysafire si dhe nje ndeshje e anuluar është epilogu i raundit të gjashtë në Euroligën e basketbollit për meshkuj. Ndeshja Maccabi Tel Aviv-Real Madrid është shtyrë për shkak të luftës në Izrael. Kreun e tabelës e mbajnë skuadrat spanjolle, ndërsa në takimet tjera kanë fituar ekipet favorite.

Barcelona në transfertë mundi 80-72 Panathinaikos, duke shënuar fitoren e pestë në sezonin e ri. Po 5 fitore ka edhe skuadra italiane e Virtus Bolonja, që para tifozëve vendas mundi turqit e  Anadolu Efes me rezultatin 93-81.

Në mesin e ekipeve që kanë shënuar nga pesë fitore janë edhe Fenerbahce dhe Valencia Basket. Fenerbahce mundën në sekondat e fundit skuadrën greke Olympiacos me rezultatin 79-77, ndërsa Valencia Basket triumfoi nda Alba Berlin me rezultatin 79-71. Tetë ekipet më të mira shkojnë në fazën play off.

Rezultatet e raundi i 6-të

Crvena Zvezda – Bayern Mynih, 74-68

Fenerbahce – Olympiacos, 79-77

Zalgiris Kaunas – Villeurbanne, 88-91

Maccabi Tel Aviv – Real Madrid, e shtyrë

Valencia Basket – Alba Berlin, 79-71

Armani Milano – Monaco, 66-72

Virtus Bolonja – Anadolu Efes, 93-81

Baskonia Gasteiz – Partizan Beograd, 84-83

Barcelona – Panathinaikos, 80-72

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share