Ballkani sonte përballet me Sivassporin e Turqisë, kërkon fitoren në Ligën e Konferencës

Sonte  në program janë ndeshjet e raundit të tretë  në grupet e Konferencë Ligës . Skuadra e vetme  shqiptare  në këtë kompeticion të garave  Ballkani i Suharekës  është mysafire e skuadrës turke Sivasspor.

Skuadra nga Suhareka ndeshjen e saj do ta luajë me fillim nga ora 18:45.

Ballkani vjen në këtë ndeshje pas një barazimi dhe një humbje, me vetëm 1 pikë në dy ndeshje.

Në anën tjetër, turqit e Sivasspor kanë një bilanc pak më të mirë, me një fitore dhe një barazim, me katër pikë të grumbulluara.

Mbetet të shihet nëse Ballkani do të ketë forcën e mjaftueshme për të nxjerr  rezultat  pozitiv  nga  kjo  përballe e vështir me  ekipin  turk Sivasspor.

Ndeshja Sivassport – Ballkani  luhet në stadiumin “Yeni 4 Eylül Stadyumu”  në Sivas, me fillim në orën 18:45, ndërsa drejtësinë do ta ndaj spanjolli Munuera Montero J.

 

/KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share