Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës

Bad News Eagles ka arritur edhe një sukses të madh në sportin elektronik.

Ekipi i njohur kosovar në CS:GO ka triumfuar në turneun që u mbajt në Pragë të Çekisë të njohur si “Tip Sport”.

BNE e mposhti në finale ekipin ECLOT.

Skuadra kosovare triumtoi në këtë ndeshje 2:0 në mapa – 6:12 në Inferne dhe 16:10 në Ancient.

Bad News Eagles pas triumfit në këtë turne ka arritur të fitojë edhe një shumë parash që kap vlerën e mbi 20 mijë eurove.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share