Atletikë: Dario Ivanovski me rekord të ri shtetëror në 5000 metra

Atleti më i mire i Maqedonisë së Veriut në shtigje tëgjata Dari Ivanovski ka shënuar rekord të ri shtetërorë në disiplinën 5000 metra në edicionin e 19-të Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që po mbahen në Algjeri.

Dario Ivanovski vrapimin në 5000 metra në konkurrencën me 12 garues doli i 8(teti0 me rezultatin 13: 54:58 që është rezultat më mi mire tij dhe paraqet rekordin e ri shtetëror në këtë discipline atletikës. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share