Vendosën flamurin shqiptar në Kodrën e Diellit, policia arreston një person (VIDEO)

Pas denoncimit të Kishës Ortodokse Maqedonase, policia ka arrestuar personat që vendosen flamurin shqiptar në Kodrën e Diellit.

“Policët e SPB Tetovë mbrëmjen e djeshme (28.11.2023) rreth orës 23:30, pas ndërmarrjes së masave operative, kanë identifikuar dhe ndaluar 33-vjeçarin J.A. nga Reçica e Vogël e Tetovës.

Ai dyshohet se nga shtiza e manastirit “Shën Naum Mrekullibërësi” të Kodrës së Diellit, derisa në objektin fetar nuk kishte njeri, ka zbritur flamurin e KOM-Kryepeshkëvisë Ohër dhe ka vendosur flamurin e Republikës. të Shqipërisë në vend të saj. Pas dokumentimit të çështjes ndaj J.A., i cili ndodhej me një person tjetër të shpallur në kërkim në momentin e uljes së flamurit të kishës, do të vijojë një shtresa përkatëse” – thuhet në kumtesën e MPB-së.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share