Ali Ahmeti: Urime qytetarë, urime vendit, kthim prapa ska

Pas votimit të propozimit francez ka reaguar në rrjetet sociale edhe kreu i BDI-së, Ali Ahmeti duke e përshëndetur vendimin:

”Maqedonia e veriut nuk është Ukrainë dhe Europa nuk është Rusi për të dal në protesta udhëheqësi i opozitës me bluzë të gjelbër si një wannabe Zelenski nga AliEkspresi. Dhe ashtu siç edhe pritej, forcat regresive në shërbim të agjendave të huaja dështuan dhe qytetarët nuk i përkrahën. Sot ngadhnjeu Maqedonia Europiane dhe forcat progresive në vend, sot ngadhnjeu bashkëjetesa, ardhmëria dhe shpresa. Urime qytetarë, urime vendit. Kthim prapa SKA!” – shkruan Ahmeti. /KlanMacedonia/

 

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share