Ahmeti: Hatërmbetjet ditore nuk bënë ti bëjmë pjesë të platformave tona

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti duke komentuar letrën e të ashtuquajturit “Grup i zjarrit” tha se brenda subejktit politik ka hatëmbejte ditore që sipas tij num guxojnë të jenë pjesë e planeve afatgjate.

“Mendoj që i tërë grupi parlamentar nuk është i përkushtuar për të rrezikuar ardhmërinë e gjeneratave por këto janë çështje të përkohshme ditore. Hatërmbetjet ditore nuk bënë ti bëjmë pjesë të paltformave tona afatgjate… Është shumica e BDI që nuk do anarki dhe rregull por do debat të qetë dhe shkencor, institucionet janë të gjithë funksionale dhe do punojmë sipas agjendave pë përcaktuara”, tha kreu integrist, Ahmeti./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share