AC MILAN: Jepet drita jeshile për lëvizjen e pare në merkato

The logo of AC Milan is pictured on a corner flag prior to the Italian Serie A football match AC Milan vs Sassuolo on April 21, 2021 at the San Siro stadium in Milan. – The two Milan giants and Atletico Madrid followed all six English Premier League clubs in pulling out of the European Super League on April 21, 2021, dealing a fatal blow to the project. (Photo by MIGUEL MEDINA / AFP) (Photo by MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)

 “RedBirds” tashmë dihet zyrtarisht që janë të parët në krye të klubit të Milanos.

Sot në në mëngjes gjithçka u bë zyrtare dhe duket se ka ardhur dhe drita jeshile për lëvizjen e parë në merkato. Milan është fiksuar për të transferuar sulmuesin italian, Nicolo Zaniolo të Romës dhe për këtë gjë kanë gati formulën e duhur.

Sulmuesi 22-vjeçar italian nuk ka rinovuar ende kontratën e tij me ekipin kryeqytetas dhe kjo merkato verore shihet si momenti ideal për ta realizuar këtë goditje.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Milani ka gati ofertën në drejtim të Romës për ish-lojtarin e Interit. 25 milionë euro plus kartonin e Alexis Saelemaekers për të bindur Romën.

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share