A do të bashkëpunoj Taravari me grupin e ”zjarrit” në BDI?

Kryetari deri në kongres i ASH-së, Arben Taravari në Klan Debat komentoi edhe ngjarjet e fundit në BDI me grupin e ”Zjarrit” ku në pyetjen se a mund të vjen deri te një bashkëpunim me to ai u përgjigj kështu:

”Ngjarjet e fundit që ndodhën në BDI ma përkujton një fenomen që quhet ”Dejavu” nuk e di si do të zhvillohen dhe nuk dua të ndërhyj në organizimet e brendshme të partive tjera politike, shpesh kemi thënë se BDI është shumë gjatë pushtet pra nuk është e shëndetshme për një parti politike prandaj ndodhin fenomene të tilla, por un besoj se BDI duhet të shkoj në opozitë për të mirën e tyre dhe partisë”  – tha Taravari. /KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share