800 Euro për një varr, 8 të arrestuar për abuzime me tenderat e varrezave në Tiranë

Tetë persona janë arrestuar në Tiranë nga një operacion i Prokurorisë së Tiranës dhe Krimit Ekonomik.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Gazetarja e Klan News, Glidona Daci, raporton se bëhet fjalë për abuzime me tenderin e varrezave. 8 të ndaluarit akuzohen për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Korrupsioni u zbulua pas infiltrimit të një punonjësi policie, i cili kishte bërë kërkesë për një varr dhe iu kërkua 800 Euro. Për zhvillimin e operacionit janë përdorur metoda special hetimi, përgjime, vëzhgime etj.

Gjatë përgjimeve janë evidentuar gjithashtu raste të shpërdorimit të detyrës lidhur me tenderin e varrezave. /tvklan.al

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share