Ekspozita “Salloni pranveror” – Arbenita Meta flet për sfidat e organizimit

Në emisionin 99 Minuta me Fjolla Telain e ftuar ishte Arbenita Meta, piktore dhe specialiste e produkteve të drurit dhe kryetare e Shoqatës së Artistëve Figurativ në Tetovë.

Meta ka folur rreth sfidave të organizimit të ekspozitës “Salloni pranveror” dhe projektet e ardhshme kulturore.

Sfidë më e madhe sipas saj mbetet mbështetja financiare institucionale për organizimin e eventeve të tilla, por shtoi se ka shumë miq të shoqatës dhe artit që iu ndihmojnë dhe sponsorizojnë eventet./KlanMacedonia

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share