242 palestinezë të vrarë, dhe mbi 3 mijë të plagosur në Bregun Perëndimor

Të paktën 242 palestinezë janë vrarë dhe më shumë se 3 mijë janë plagosur, që nga 7 tetori, në Bregun Perëndimor të Pushtuar.

Në mesin e tyre janë 57 fëmijë, një grua dhe gjashtë të burgosur që vdiqën në paraburgimin izraelit.

Bastisjet e Izraelit në Bregun Perëndimor janë duke vazhduar, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share