Maqedonia mposhti Armeninë, Mioski dhe Alimi shënuan golat

Përfaqësuesja e futbollit e Maqedonisë vazhdoi formën e saj të shkëlqyer në Ligën e Kombeve me fitoren 2-0 si mysafire ndaj Armenisë, që na afron një hap më afër vendosjes në divizionin B të kompeticionit të UEFA-s.

Goalshënues ishin Bojan Mioski dhe Isnik Alimi.

Pasi trajneri Blagoja Milevski bëri ndryshime në pjesën e dytë, loja jonë ndryshoi për mirë. Kjo rezultoi me një gol mjeshtëror të Bojan Miovskit, i cili me një gjuajtje të vendosur në minutën e 72-të e kaloi Maqedoninë në epërsi 0-1 pas asistimit të Isnik Alimit.

Në minutën e 85-të, Alimi goditi këtë herë me një goditje të fortë në portën e Armenisë pas asistimit të Ezgyan Alioskit.

Maqedonia e siguroi vendin e parë në grupin 4 në divizionin C me 10 pikë, por teorikisht nuk e siguroi vendin në divizionin B. Në Shkup mirëpret Letoninë dhe Ishujt Faroe.