Konferencë Liga: Eliminohet Struga Trim Lum humbë 3-1 në ndeshjen kthyese nga Pyunik

Me  një gol të  Kovalenkos në minutën e  97 të lojës, skuadra  Armene  Pyunik kualifikohet në raundin e  tretë të UEFA Konferencë Liga  pasi  mundi ekipin Struga Trim Lum me rezultatin 3-1. Pra  kur  të gjithë pritnin që ndeshja  Pyunik – Struga Trim Lum të vazhdon me  lojën shtesë 2 herë nga 15 minuta  pasi  ndeshja e pare  në Ohër përfundoi  në të mirë të Strugës  2-1. Po ky është futbollit

Ndryshe  loja filloi me matjen e forcave  të dyja ekipeve, mirëpo vendasit kaluan në epërsi në minutën e 16-të me  golin e Serges Deble pas   gabimit të mbrojtjes  gjegjësisht portierit Filip Dujmoviç. Në minutëm e 45-të vendasot  kalojnë epërsi  2-0 me  golin e Mikhail Kvalenko.

Kur të gjithë pritnin që pjesa e pare të përfundon  2-0 për vendasit  në sqenë del Besart Ibraim i cili  në minutat shtesë të pjesës së pare shënon  golin e shpresës.

Në pjesë e dytë  dy  skuadrat  luajtën aq sa mundën    por  fati ishte në anë e skuadrës  vendase  të cilët siguruan kualifikim me  golin e dytë të Mikhail Kovalenko  siguruan  kualifikim në raundin e tretë të Konferencë Ligës, ndërsa  skuadra  strugane përfundimisht duhet ti kthehen kampionatit vendor  që fillon më 11 gusht,  li  në javën e pare janë nikoqire e Tikveshit. /tvklan.mk